Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej Diecezji Gliwickiej


 

Strona główna
Aktualności
Kongres
Galeria
Liturgia Słowa
Dokumenty
Św. Tarsycjusz
Msze Święte
Ciekawe strony

 

 

2-03-2024

Wielkopostny

dzień skupienia

Gliwice

9-03-2024

Wielkopostny

dzień skupienia

Tarnowskie Góry

16-03-2024

Wielkopostny

dzień skupienia

Bytom

8-06-2024

Pielgrzymka

do Rud

 

 

aktualności


 • Uroczystość Bożego Ciała

 

Biskup Sławomir Oder zwraca się z prośbą do nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. o liczny udział we Mszy św. i procesji w Uroczystość Bożego Ciała na zakończenie Kongresu Eucharystycznego. Biskup Oder zaprasza delegacje z parafii naszej diecezji, poczty sztandarowe, grupy w strojach regionalnych, Wojsko Polskie… Biskupowi bardzo zależy na obecności nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. i Bractwa Eucharystycznego! Nie mogłoby przecież zabraknąć tych grup, które w sposób szczególny związane są z Eucharystią!

 

Podobnie jak cały Kongres Eucharystyczny jak i jego zakończenie są szczególnie ważnym momentem w życiu naszej diecezji!

 

Biskup Sławomir zaprasza do Gliwic, do katedry!

 

Msza św. rozpocznie się o godz. 8.30 a po niej, w procesji, przejdziemy na Rynek i następnie do kościoła Wszystkich Świętych. Zakończenie planowane jest na godz. 11:30.

Chęć udziału proszę zgłaszać do Pana Henryka GORCZYCY. kontakt@szafarze-gliwice.pl

 

Pozdrawiam serdecznie!

Ks. Krzysztof Konieczny

 

 


 • Zaproszenie

 

W Wielką Środę (27 marca 2024 r.) o godz. 18.00, w kościele katedralnym w Gliwicach zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, której będzie przewodniczył kard. Angelo Bagnasco, arcybiskup senior archidiecezji Genui. Na Eucharystię są zaproszeni Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej wraz z małżonkami.

 

 


 • Kongres Eucharystyczny Diecezji Gliwickiej

 

Historia, znaczenie, cele oraz ich współczesne zastosowanie na przykładzie Diecezjalnego Kongresu Eucharystycznego Diecezji Gliwickiej.

W związku z tym, że zbliża się dzień otwarcia I. Kongresu Eucharystycznego Diecezji Gliwickiej (24 marca 2024 r.), dlatego poniżej zostaną zaprezentowane przygotowania do Diecezjalnego Kongresu Eucharystycznego, hasło i logo tego wydarzenia oraz zostanie przybliżona jego struktura.

 

czytaj więcej >>

 


 • Wielkopostny Dzień Skupienia Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św.

Dnia 2 marca br. (sobota) o godz. 9.30 w parafii p. w. św. Ap. Piotra i Pawła w Gliwicach odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. z dekanatów: Gliwice, Gliwice-Łabędy, Gliwice Sośnica, Kuźnia Raciborska, Pławniowice, Zabrze i Zabrze Mikulczyce)

 

Dnia 9 marca br. (sobota) o godz. 9.30 w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. z następujących dekanatów: Tarnowskie Góry, Lubliniec, Sadów, Woźniki i Żyglin.

 

Dnia 16 marca br. (sobota) o godz. 9.30 w parafii św. Jacka w Bytomiu Rozbarku odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. z dekanatów: Bytom, Bytom Miechowice, Pyskowice, Toszek. Spotkanie w parafii św. Jacka w Bytomiu rozpocznie się wyjątkowo Eucharystią o godz. 9.30.

 

UWAGA! Szafarze, którzy nie mogą uczestniczyć w skupieniu w oznaczonym czasie, mogą to uczynić wybierając termin bardziej im odpowiadający. Zasadniczo prosimy jednak o zachowanie podanego porządku.

 

 


 • W jaki sposób mogę wesprzeć materialnie Kongres Eucharystyczny?

  a) Wcześniej prosiliśmy i dziękowaliśmy za wsparcie duchowe, które jest najważniejszym i najcenniejszym darem dla dzieła Kongresu. Prosimy także o wsparcie materialne, które pozwoli nam pokryć koszty związane z wydarzeniami w ramach Kongresu. Osoby, które chciałyby wesprzeć darowizną organizację głównych wydarzeń, mogą ją przelać na konto bankowe:

- PLN: 64 1240 1343 1111 0011 3022 0485

- EURO: 10 1240 1343 1978 0011 3022 0690

- USD: 22 1240 1343 1787 0011 3022 0906

 

W każdym z powyższych wpisując w tytule wpłaty darowizna na cele kultu religijnego oraz podając adresata wpłaty: Diecezja Gliwicka ul. Luzycka 1 44-100 Gliwice. Bankiem rozliczenia jest Bank Pekao SA I/O Gliwice.

 


 • Adwentowe dni skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej

  a) Dnia 25 listopada br. (sobota) o godz. 9.30 w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Gliwicach odbędzie się Adwentowy Dzień Skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. z dekanatów: Gliwice, Gliwice-Łabędy, Gliwice Sośnica, Kuźnia Raciborska, Pławniowice, Zabrze i Zabrze Mikulczyce).

  b) Dnia 2 grudnia br. (sobota) o godz. 9.30 w parafii św. Jacka w Bytomiu Rozbarku odbędzie się Adwentowy Dzień Skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. z dekanatów: Bytom, Bytom Miechowice, Pyskowice, Toszek.

  c) Dnia 9 grudnia br. (sobota) o godz. 9.30 w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach odbędzie się Adwentowy Dzień Skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. z następujących dekanatów: Tarnowskie Góry, Lubliniec, Sadów, Woźniki i Żyglin.

Skupienia rozpoczynamy w kościele adoracją Najświętszego Sakramentu oraz okazją do sakramentu pokuty, następnie Msza Święta, która zostanie odprawiona o godz. 10.30.

 

UWAGA! Szafarze, którzy nie mogą uczestniczyć w skupieniu w oznaczonym czasie, mogą to uczynić wybierając termin bardziej im odpowiadający. Zasadniczo prosimy jednak o zachowanie podanego porządku.

 


 • Kurs dla nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej

Jeśli w parafiach zachodzi potrzeba ustanowienia nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św., należy zgłosić odpowiednich kandydatów do wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej w terminie do 5 października br. Ksiądz Proboszcz sporządza dla każdego z kandydatów osobną opinię (świadectwo moralności).

Przygotowanie do pełnienia tej funkcji będzie się odbywało w ramach czterech spotkań, które będą miały miejsce w Domu Parafialnym par. św. Anny w Zabrzu, ul. 3 Maja 18, w następujących terminach:

I. spotkanie – 21.10.2023 r.

II. spotkanie – 28.10.2023 r.

III. spotkanie – 04.11.2023 r.

IV. spotkanie – 18.11.2023 r.

Początek spotkań o godz. 9.30. Obecność na wszystkich spotkaniach jest obowiązkowa! Uroczyste wprowadzenie kandydatów do tejże funkcji odbędzie się w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (8.12.2023 r. - piątek) podczas Mszy Świętej w o godz. 18.00 w kościele katedralnym w Gliwicach.

 


 • Cykl spotkań pt.: „Eucharystia i liturgia”

Bardzo serdecznie zapraszamy na cykl „Eucharystia i liturgia” organizowany przez Fundację Inicjatywa MISSIO i Archidiecezjalne Centrum Formacji Pastoralnej. Podczas spotkań zgłębimy znaczenie i bogactwo liturgii – zwłaszcza Eucharystii, odkrywając ukryte tajemnice zawarte w jej tekstach i znakach. Spotkania będą się odbywały we wtorki, dwa razy w miesiącu, od października do lutego.

 

Spotkania są nagrywane i bezpośrednio transmitowane przez Youtuba, więc można uczestniczyć też na odległość.

Pierwsze spotkanie 24.10.2023 o godz. 18.40.

Zapisy na stronie:

http://www.inicjatywamissio.pl/index.php/aktualnosci/397-eucharystia-i-liturgia 

Zaproszenie do uczestnictwa bp. Andrzeja Iwaneckiego

https://www.youtube.com/shorts/uTLnzAMgIlc 

 

Wspomniane spotkania stanowią formę przygotowania do Kongresu Eucharystycz-nego rozpoczynającego się w naszej diecezji w Wielki Czwartek 2024 roku.

 

W imieniu organizatorów

Stefan Mitas Prezes Fundacji

tel.: +48 608 440 910

email: info@inicjatywamissio.pl 

 


 • Studium Życia Rodzinnego

Interesują Cię tematy rodziny, małżeństwa, rodzicielstwa, a może chcesz dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi lub przygotowujesz się do założenia własnej rodziny to zapraszamy Cię na kolejną edycję Studium Życia Rodzinnego. Nie zwlekaj! Zapisz się już dziś na: https://www.dorodzin.pl  

Szczegóły będą przesłane po otrzymaniu zgłoszenia.

 

 


 • Metropolitalny Odpust Wniebowzięcia NMP

Szczęść Boże! Jak co roku pragnę prosić o obecność i pomoc Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii w Rudach (Metropolitalny Odpust Wniebowzięcia NMP - wtorek, 15.08.2023). Bardzo prosiłbym o obecność 10 SZAFARZY. Bardzo dziękuję za Waszą pomoc w poprzednich latach i już dziękuję za tegoroczną pomoc ! Zgłoszenia na adres mailowy kontakt@szafarze-gliwice.pl

Szczegóły będą przesłane po otrzymaniu zgłoszenia.

Z Bogiem!

ks. Krzysztof Konieczny

zgłoszonych - 8

 


 • Warsztaty MINISTRANTURY Niezwykłej

W ramach Warsztatów Muzyki Niezwykłej, organizowanych w lipcu już po raz ósmy przez Dominikański Ośrodek Liturgiczny, po raz pierwszy zaplanowana została sekcja ministrancka, czyli Warsztaty Ministrantury Niezwykłej.

W dniach 6-9 lipca organizatorzy zapraszają do Krakowa posługujących przy ołtarzu: ceremoniarzy, Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św., lektorów i akolitów, kleryków, zakrystianów, animatorów i wszelkich pasjonatów liturgii w wieku od 16 lat wzwyż – a więc nie są to rekolekcje dla najmłodszych ministrantów.

– Jako posługujący w liturgii, mamy dużo „rzeczy do zrobienia”, mnóstwo szczegółów do dopracowania i przygotowania – mówi Michał Wsiołkowski, koordynator projektu. – Ale w tych dniach warsztatów chcemy zastanowić się, co zrobić, żeby modlić się tym, w czym uczestniczymy; jak naszą posługę czynić modlitwą – zaznacza.


Centralnym punktem dnia będzie codzienna asysta na uroczystej Mszy św. – w tym trzy razy pod przewodnictwem biskupa. Szczególne propozycje stanowić będą także spotkania z ceremoniarzami papieskimi oraz zwiedzanie niedostępnych na co dzień zakamarków zabytkowego klasztoru: konwentu i bazyliki Świętej Trójcy wraz z zakrystiami, katedry: na Wawelu; i opactwa: benedyktyńskiej fundacji w Tyńcu.

 

Więcej informacji: www.warsztaty.mn/ministranci

Zaproszenie wideo: https://www.youtube.com/watch?v=Rpi7D3hKIX0

 

  

 

 


Strona główna | Aktualności | Kongres | Galeria | Liturgia Słowa | Dokumenty | Św. Tarsycjusz | Msze Święte | Ciekawe strony

 kontakt: kontakt@szafarze-gliwice.pl
aktualizacja: 08 maja 2024.