Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej Diecezji Gliwickiej


 

Strona główna
Aktualności
Galeria
Liturgia Słowa
Dokumenty
Św. Tarsycjusz
Msze Święte
Ciekawe strony

 

 

20-10-2018

Rozpoczęcie kursu dla

nowych szafarzy

24-11-2018

Spotkanie

w Tarnowskich Górach

1-12-2018

Spotkanie

w Bytomiu

8-12-2018

Spotkanie

w Gliwicach

 

 

aktualności

 


 • Adwentowe Dni Skupienia Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej

 

1. Dnia 24 listopada br. (sobota) o godz. 9.30 w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach dla dekanatów: Tarnowskie Góry, Tarnowskie Góry - Stare Tarnowice, Lubliniec, Sadów, Woźniki i Żyglin;

 

2. Dnia 1 grudnia br. (sobota) o godz. 9.30 w parafii Dobrego Pasterza w Bytomiu Karbiu dla dekanatów: Bytom, Bytom Miechowice, Pyskowice, Toszek;

 

3. Dnia 8 grudnia br. (sobota) o godz. 9.30 w parafii p. w. św. Ap. Piotra i Pawła w Gliwicach dla dekanatów: Gliwice, Gliwice-Łabędy, Gliwice Ostropa, Gliwice Sośnica, Kuźnia Raciborska, Pławniowice, Zabrze i Zabrze Mikulczyce).

 

Msza Święta, która zostanie odprawiona 8 grudnia 2018 r. o godz. 10.30 w ramach adwentowego dnia skupienia, zostanie połączona z ustanowieniem nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej.

 

UWAGA! Szafarze, którzy nie mogą uczestniczyć w skupieniu w oznaczonym czasie, mogą to uczynić wybierając termin bardziej im odpowiadający. Zasadniczo prosimy jednak o zachowanie podanego porządku.

 


 • Kurs dla nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej

 

W sobotę 20 października 2018 r. o godz. 9.30 rozpocznie się kurs dla nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Miejscem spotkania kandydatów będzie Dom Formacyjny w Zabrzu Biskupicach (ul. Bytomska 39).

 


 • Odpust metropolitalny w Rudach

Szczęść Boże!

Jak co roku pragnę prosić o obecność Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. (Metropolitalny Odpust uroczystości Wniebowzięcia NMP - środa, 15.08.2018r.

Prosimy 14 Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. do pomocy w rozdzielaniu Komunii św.

Bardzo dziękuję za Waszą pomoc w poprzednich latach i już dziękuję za tegoroczną pomoc !


Z Bogiem!

ks. Krzysztof Konieczny

 

W związku z powyższym prosimy o zgłoszenia szafarzy którzy mogli by uczestniczyć w tej uroczystości. Posługa wyłącznie po wcześniejszym przesłaniu zgłoszenia gdyż miejsc będzie przygotowanych tyle ile otrzymamy zgłoszeń.

Zgłoszenia na e-mail kontakt@szafarze-gliwice.pl

(zgłoszonych 11 poszukujemy jeszcze 3 chętnych)


 • Pielgrzymka Rodzin Diecezji Gliwickiej

Pielgrzymka Rodzin Diecezji Gliwickiej [9 czerwca 2018 r.]


09.00 – przygotowanie pielgrzymki (teren obok bazyliki);

10.30 – przygotowanie do Eucharystii (w bazylice);

11.00 Eucharystia w bazylice (przewodniczy ks. bp Gerard Kusz);

12.15 Przerwa na posiłek (teran obok bazyliki)

13.30 Konferencja (w auli):

15.00 Nabożeństwo końcowe (w bazylice)

 

Zadania dla Nadzwyczajnych szafarzy:


09.00 Przygotowanie:

- budowa namiotu oraz przygotowanie stoiska z kawą, herbatą i ciastem – 6 szafarzy;

- przygotowanie stanowiska recepcyjnego – 2 szafarzy;

- sprzątanie po pielgrzymce (śmieci, uporządkowanie terenu) – 6 szafarzy;

11.00 Eucharystia:

- zbiórka składki (kolekty) – 4 szafarzy;

15.00 Nabożeństwo:

- zespół liturgiczny 4 szafarzy;

 

 Zgłoszenia należy przesłać na adres kontakt@szafarze-gliwice.pl.

 


 • IX Ogólnopolska Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej

IX Ogólnopolska Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu odbędzie się w sobotę 16 czerwca 2018 r. Zapraszam nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej by przybyli do miejsca gdzie od niepamiętnych czasów przechowuje się znaczną część drzewa krzyża na którym cierpiał i umarł Pan Jezus.


Mam nadzieję że nadzwyczajni szafarze wraz z swoimi rodzinami licznie przybędą na naszą pielgrzymkę do Świętego Krzyża.


Program Pielgrzymki:

 

10:00 – recepcja

11:00 – zawiązanie wspólnoty i prezentacja sanktuarium

11:30 – konferencja

12:30 – posiłek

14:00 – nabożeństwo czerwcowe i adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi

15:00 – Eucharystia

16:30 – rozesłanie


Informacje dla pielgrzymów


- dojazd autokarami bądź busami od strony Kielc – miejscowość ostatnia pod sanktuarium Huta Szklana – tutaj są parkingi; przyjeżdżający powinni mieć na przedniej szybie informacje PIELGRZYMKA NADZWYCZAJNYCH SZAFARZY – tak oznakowane pojazdy będą wpuszczane na górę – gdzie wysiądą uczestnicy pielgrzymki – następnie autokar lub bus zjedzie na bezpłatny parking w Hucie Szklanej (jest to ok. 2 km od sanktuarium) - kapłani, biskupi i inni wskazani, którzy przybędą autami osobowymi będą parkować pod bazyliką.

 

Dodatkowe informacje: ks. Krzysztof Ora tel. 609 830 588

 


 • Msza Święta Krzyżma

Prosimy o zgłoszenie się 8 chętnych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św. do wzięcia udziału we Mszy Krzyżma w Wielki Czwartek 29 marca 2018 r. o godz. 9:30 (na miejscu będzie trzeba być o 9:10) Zgłoszenia należy przesłać na adres kontakt@szafarze-gliwice.pl. Szczegóły przesyłam na adres e-mail po otrzymaniu zgłoszenia.

zgłoszonych 8 mamy komplet :-) dziękuję


 • Wielkopostne Dni Skupienia

17 luty 2018 r. – Bytom Karb, parafia Dobrego Pasterza

(Dekanaty: Toszek, Pyskowice, Bytom i Bytom Miechowice);

 
03 marca 2018 r. – Gliwice, parafia św. Ap. Piotra i Pawła

(Dekanaty: Gliwice, Gliwice Łabędy, Gliwice Sośnica, Gliwice Ostropa, Kuźnia Raciborska, Zabrze, Zabrze Mikulczyce i Pławniowice);


17 marca 2018 r. – Tarnowskie Góry, parafia św. Ap. Piotra i Pawła (Dekanaty: Lubliniec, Sadów, Woźniki, Tarnowskie Góry, Stare Tarnowice, Żyglin)

 
Rozpoczęcie spotkań o godz. 9.30.

 


 • Adwentowe Dni Skupienia

Dnia 25 listopada 2017 r., parafia Dobrego Pasterza w Bytomiu Karbiu: spotkanie dla Nadzwyczajnych Szafarzy z dekanatów: Bytom, Bytom-Miechowice, Pyskowice, Toszek, Początek spotkania o godz. 9.30 w kościele parafialnym;

 

Dnia 2 Grudnia 2017 r., parafia p.w. św. Ap. Piotra i Pawła w Gliwicach: spotkanie dla Nadzwyczajnych Szafarzy z dekanatów: Gliwice, Gliwice-Łabędy, Gliwice Ostropa, Gliwice Sośnica, Kuźnia Raciborska, Pławniowice, Zabrze i Zabrze Mikulczyce. Początek spotkania o godz. 9.30 w kościele katedralnym.

 

Dnia 9 grudnia 2017 r., parafia św. Ap. Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach: spotkanie dla Nadzwyczajnych Szafarzy z dekanatów: Tarnowskie Góry, Tarnowskie Góry - Stare Tarnowice, Lubliniec, Sadów, Woźniki i Żyglin. Początek spotkania o godz. 9.30 w kościele parafialnym;

 

 

Szafarze, którzy nie mogą wziąć udziału w skupieniu w oznaczonym czasie, mogą to uczynić wybierając termin im bardziej odpowiadający. Zasadniczo prosimy jednak o zachowanie podanego porządku.

 


 • Odpust metropolitalny w Rudach

We wtorek, 15 sierpnia 2017 roku, w sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach odbędzie się Msza Św. Odpustowa z udziałem Biskupów naszej metropolii. Prosimy 14 Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. do pomocy w rozdzielaniu Komunii św.

 

Prosimy o zgłoszenia szafarzy którzy mogli by uczestniczyć w tej uroczystości. Uczestnictwo wyłącznie po wcześniejszym przesłaniu zgłoszenia

Zgłoszenia na e-mail kontakt@szafarze-gliwice.pl

(mamy komplet dziękuję za zgłoszenia)


 • Pielgrzymka Rodzin Diecezji Gliwickiej

Zachęcamy do udziału w pielgrzymce szczegóły na plakacie

 


 • Pielgrzymka Rodzin Diecezji Gliwickiej

W związku z przygotowaniami do Pielgrzymki Rodzin Diecezji Gliwickiej do Sanktuarium MB Pokornej w Rudach, która odbędzie się w dniu 10 czerwca 2017, Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej są proszeni w dniu pielgrzymki o pomoc przy następujących pracach:

 

1. Ustawienie namiotu ogrodowego, przygotowanie stolika recepcyjnego oraz krzeseł,

    przygotowanie stoiska z kawą, herbatą i ciastem : 5 osób (od godz. 9.00);

2. Zebranie składki (kolekty) podczas Mszy Świętej – 4 osoby;

3. Funkcje podczas nieszporów:

      a) lektor do krótkiego czytania – 1 osoba;

      b) kadzidło – 2 osoby.

4. Sprzątanie po pielgrzymce (zebranie śmieci, uporządkowanie terenu) – 4 osoby (ok. godz. 15.30)

 

Gotowość podjęcia się podanych wyżej funkcji należy zgłosić u p. Henryka Gorczycy za pomocą adresu kontaktowego e-mail (Szafarze Diecezji Gliwickiej kontakt@szafarze-gliwice.pl ) do dnia 5 czerwca br. Nadzwyczajni Szafarze zachęcają do udziały w Pielgrzymce Rodzin swoich bliskich oraz znajomych, sąsiadów i kolegów z pracy. Ponadto Nadzwyczajni Szafarze zabierają ze sobą alby, która zakładają przed rozpoczęciem Eucharystii.


Ks. Krystian Piechaczek


 


 • Wielkopostne Dni Skupienia

Dnia 11 marca 2017 r., parafia Dobrego Pasterza w Bytomiu Karbiu: spotkanie dla Nadzwyczajnych Szafarzy z dekanatów: Bytom, Bytom-Miechowice, Pyskowice, Toszek, Początek spotkania o godz. 9.30 w kościele parafialnym;

 

Dnia 18 marca 2017 r., parafia św. Ap. Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach: spotkanie dla Nadzwyczajnych Szafarzy z dekanatów: Tarnowskie Góry, Tarnowskie Góry - Stare Tarnowice, Lubliniec, Sadów, Woźniki i Żyglin. Początek spotkania o godz. 9.30 w kościele parafialnym;


Dnia 1 kwietnia 2017 r., parafia p.w. św. Ap. Piotra i Pawła w Gliwicach: spotkanie dla Nadzwyczajnych Szafarzy z dekanatów: Gliwice, Gliwice-Łabędy, Gliwice Ostropa, Gliwice Sośnica, Kuźnia Raciborska, Pławniowice, Zabrze i Zabrze Mikulczyce. Początek spotkania o godz. 9.30 w kościele katedralnym.

 

Szafarze, którzy nie mogą wziąć udziału w skupieniu w oznaczonym czasie, mogą to uczynić wybierając termin im bardziej odpowiadający. Zasadniczo prosimy jednak o zachowanie podanego porządku.

 


 

Poprzednie wiadomości >> 


Strona główna | Aktualności | Galeria | Liturgia Słowa | Dokumenty | Św. Tarsycjusz | Msze Święte | Ciekawe strony

 kontakt: kontakt@szafarze-gliwice.pl
aktualizacja: 21 października 2018.