Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej Diecezji Gliwickiej


 

Strona główna
Aktualności
Galeria
Liturgia Słowa
Dokumenty
Św. Tarsycjusz
Msze Święte
Ciekawe strony

 

 

 

Dni skupienia

19-03-2022

Dzień skupienia

Gliwice

26-03-2022

Dzień skupienia

Bytom

2-04-2022

Dzień skupienia

Tarnowskie Góry

 

aktualności

 

 • Pielgrzymka Rodzin Diecezji Gliwickiej

W związku z przygotowaniami do Pielgrzymki Rodzin Diecezji Gliwickiej do Sanktuarium MB Pokornej w Rudach, która odbędzie się w dniu 21 maja 2022r. Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej są proszeni w dniu pielgrzymki o pomoc przy następujących pracach:

 

1. Ustawienie namiotu ogrodowego, przygotowanie stolika recepcyjnego oraz krzeseł, przygotowanie stoiska z kawą, herbatą i ciastem : 4 osoby (od godz. 9.30);

2.  Posługa przy ołtarzu – 4 Nadzwyczajnych Szafarzy;

3. Zebranie składki (kolekty) podczas Mszy Świętej – 4 osoby;

4. Funkcje podczas nieszporów: 2 Nadzwyczajnych Szafarzy;

5. Sprzątanie po pielgrzymce (zebranie śmieci, uporządkowanie terenu) – 4 osoby (ok. godz. 14.30)

 

Gotowość podjęcia się podanych wyżej funkcji należy zgłosić u p. Henryka Gorczycy za pomocą adresu kontaktowego e-mail (Szafarze Diecezji Gliwickiej kontakt@szafarze-gliwice.pl ) Nadzwyczajni Szafarze zachęcają do udziały w Pielgrzymce Rodzin swoich bliskich oraz znajomych, sąsiadów i kolegów z pracy. Ponadto Nadzwyczajni Szafarze zabierają ze sobą alby, która zakładają przed rozpoczęciem Eucharystii.

 


 • Wielkopostny Dzień Skupienia Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej

 

Dnia 19 marca 2022r. (sobota) o godz. 9.30 w parafii p. w. św. Ap. Piotra i Pawła w Gliwicach odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. z dekanatów: Gliwice, Gliwice-Łabędy, Gliwice Sośnica, Kuźnia Raciborska, Pławniowice, Zabrze i Zabrze Mikulczyce Początek spotkania o godz. 9.30 w kościele katedralnym.
 
Dnia 26 marca 2022r. (sobota) o godz. 9.30 w parafii Dobrego Pasterza w Bytomiu Karbiu odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. z dekanatów: Bytom, Bytom Miechowice, Pyskowice, Toszek. Początek spotkania o godz. 9.30 w kościele parafialnym.

 
Dnia 2 kwietnia 2022r (sobota) o godz. 9.30 w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. z następujących dekanatów: Tarnowskie Góry, Lubliniec, Sadów, Woźniki i ŻyglinPoczątek spotkania o godz. 9.30 w kościele parafialnym.


UWAGA! Szafarze, którzy nie mogą uczestniczyć w skupieniu w oznaczonym czasie, mogą to uczynić wybierając termin bardziej im odpowiadający. Zasadniczo prosimy jednak o zachowanie podanego porządku.


 


 • Adwentowe Dni Skupienia Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej

 

1. Dnia 20 listopada br. (sobota) o godz. 9.30 w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach dla dekanatów: Tarnowskie Góry, Lubliniec, Sadów, Woźniki i Żyglin;

 

2. Dnia 27 listopada br. (sobota) o godz. 9.30 w parafii Dobrego Pasterza w Bytomiu Karbiu dla dekanatów: Bytom, Bytom Miechowice, Pyskowice, Toszek;

 

3. Dnia 4 grudnia br. (sobota) o godz. 9.30 w parafii p. w. św. Ap. Piotra i Pawła w Gliwicach dla dekanatów: Gliwice, Gliwice-Łabędy, Gliwice Sośnica, Kuźnia Raciborska, Pławniowice, Zabrze i Zabrze Mikulczyce.

 

UWAGA! Szafarze, którzy nie mogą uczestniczyć w skupieniu w oznaczonym czasie, mogą to uczynić wybierając termin bardziej im odpowiadający. Zasadniczo prosimy jednak o zachowanie podanego porządku.

 


 • Ustanowienie nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św.

Dnia 7 grudnia br. (wtorek) w kościele katedralnym w Gliwicach odbędzie ustanowienie nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Uroczystość rozpocznie się o godz. 18.30

 


 • Odpust metropolitalny w Rudach

 

Szczęść Boże! Jak co roku pragnę prosić o obecność Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii w Rudach (Metropolitalny Odpust Wniebowzięcia NMP - niedziela, 15.08.2021).

Bardzo prosiłbym o 10 Szafarzy. Bardzo dziękuję za Waszą pomoc w poprzednich latach i już dziękuję za tegoroczną pomoc !

 ks. Krzysztof Konieczny

 

W związku z powyższym prosimy o zgłoszenia szafarzy którzy mogli by uczestniczyć w tej uroczystości. Posługa wyłącznie po wcześniejszym przesłaniu zgłoszenia gdyż miejsc będzie przygotowanych tyle ile otrzymamy zgłoszeń.

Zgłoszenia na e-mail kontakt@szafarze-gliwice.pl

 


 • Nie będzie wielkopostnych dni skupienia

 

W myśl „Wytycznych dotyczących zasad bezpieczeństwa i higieny oraz duszpasterstwa w czasie pandemii koronawirusa” z dnia16 października 2020 roku (por. rozdz. VI, pkt. 1), wszelkie spotkania formacyjne w Diecezji Gliwickiej zostały zawieszone. Zaplanowane na Wielki Post 2021 r. Dni Skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej nie odbędą się.

ks. Krystian Piechaczek


 • Nie będzie adwentowych dni skupienia

 

W myśl „Wytycznych dotyczących zasad bezpieczeństwa i higieny oraz duszpasterstwa w czasie pandemii koronawirusa” z dnia16 października 2020 roku (por. rozdz. VI, pkt. 1), wszelkie spotkania formacyjne w Diecezji Gliwickiej zostały zawieszone. Zaplanowane na Adwent 2020 r. Dni Skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej nie odbędą się.

ks. Krystian Piechaczek


 • Częściowe przywrócenie posługi

 

Zgodnie z dekretem Biskupa Gliwickiego, Jana Kopca, z dnia 30 maja 2020 r., przywraca się częściowo do swojej posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej, którzy w czasie Mszy świętej mogą pomagać kapłanom i diakonom w udzielaniu Komunii świętej z zachowaniem właściwych przepisów liturgicznych. Nadal pozostaje w mocy zakaz zanoszenia przez nich Komunii świętej chorym; ta posługa pozostaje, zgodnie z wcześniejszym rozporządzeniem, w kompetencji kapłanów i diakonów.

ks. Krystian Piechaczek


 • Zawieszenie posługi

 

Zgodnie z pkt. 8 Dekretu Biskupa Gliwickiego z dnia 14 marca 2020 r.
zawiesza się na terenie Diecezji Gliwickiej posługę nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej do odwołania. Decyzja została wydana w związku z panująca w Polsce pandemią koronawirusa.

ks. Krystian Piechaczek


 • Odwołane Dni Skupienia

 

W związku z zagrożeniem dla zdrowia wywołane koronawirusem, Biskup Gliwicki odwołał wszystkie wielkopostne skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. O nowym terminie wspomnianych spotkań poinformujemy w późniejszym terminie.


 


 • Wielkopostny Dzień Skupienia Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej

 

Dnia 14 marca 2020r. (sobota) o godz. 9.30 w parafii p. w. św. Ap. Piotra i Pawła w Gliwicach odbędzie się Adwentowy Dzień Skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. z dekanatów: Gliwice, Gliwice-Łabędy, Gliwice Sośnica, Kuźnia Raciborska, Pławniowice, Zabrze i Zabrze Mikulczyce).
 
Dnia 21 marca 2020r. (sobota) o godz. 9.30 w parafii Dobrego Pasterza w Bytomiu Karbiu odbędzie się Adwentowy Dzień Skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. z dekanatów: Bytom, Bytom Miechowice, Pyskowice, Toszek.

 
Dnia 28 marca 2020r (sobota) o godz. 9.30 w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach odbędzie się Adwentowy Dzień Skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. z następujących dekanatów: Tarnowskie Góry, Lubliniec, Sadów, Woźniki i Żyglin.

UWAGA! Szafarze, którzy nie mogą uczestniczyć w skupieniu w oznaczonym czasie, mogą to uczynić wybierając termin bardziej im odpowiadający. Zasadniczo prosimy jednak o zachowanie podanego porządku.


 


 • Ustanowienie nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św.

 

Dnia 7 grudnia br. (sobota) odbędzie ustanowienie nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Uroczystość ustanowienia rozpocznie się o godz. 18.00 w kościele katedralnym w Gliwicach.


 


 • Adwentowy Dzień Skupienia Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św.

 

Dnia 23 listopada br. (sobota) o godz. 9.30 w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach odbędzie się Adwentowy Dzień Skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. z następujących dekanatów: Tarnowskie Góry, Lubliniec, Sadów, Woźniki i Żyglin.


Dnia 30 listopada br. (sobota) o godz. 9.30 w parafii Dobrego Pasterza w Bytomiu Karbiu odbędzie się Adwentowy Dzień Skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. z dekanatów: Bytom, Bytom Miechowice, Pyskowice, Toszek.

 

Dnia 7 grudnia br. (sobota) o godz. 9.30 w parafii p. w. św. Ap. Piotra i Pawła w Gliwicach odbędzie się Adwentowy Dzień Skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. z dekanatów: Gliwice, Gliwice-Łabędy, Gliwice Sośnica, Kuźnia Raciborska, Pławniowice, Zabrze i Zabrze Mikulczyce). Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 10.30.

 

UWAGA! Szafarze, którzy nie mogą uczestniczyć w skupieniu w oznaczonym czasie, mogą to uczynić wybierając termin bardziej im odpowiadający. Zasadniczo prosimy jednak o zachowanie podanego porządku.

 


 

 


Strona główna | Aktualności | Galeria | Liturgia Słowa | Dokumenty | Św. Tarsycjusz | Msze Święte | Ciekawe strony

 kontakt: kontakt@szafarze-gliwice.pl
aktualizacja: 11 maja 2022.