Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej Diecezji Gliwickiej


 

Strona główna
Aktualności
Galeria
Liturgia Słowa
Dokumenty
Św. Tarsycjusz
Msze Święte
Ciekawe strony

 

 

25-11-2017

Dzień Skupienia

w Bytomiu

 2-12-2017

Dzień Skupienia

w Gliwicach

 8-12-2017

Przyjęcie nowych

Szafarzy Nadzwycz.

 9-12-2017

Dzień Skupienia

w Tarnowskich Górach

 

Wiadomości archiwalne

 


 • Msza Święta Krzyżma

Prosimy o zgłoszenie się 8 chętnych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św. do wzięcia udziału we Mszy Krzyżma w Wielki Czwartek 24 marca 2016 r. o godz. 9:30 (na miejscu będzie trzeba być o 9:10) Zgłoszenia należy przesłać na adres kontakt@szafarze-gliwice.pl. Szczegóły przesyłam po otrzymaniu zgłoszenia w mailu zwrotnym

zgłoszonych 5


 • Wielkopostne Dni Skupienia

Dnia 5 marca 2016 r., parafia św. Ap. Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach:

Spotkanie dla Nadzwyczajnych Szafarzy z dekanatów: Bytom, Bytom-Miechowice, Tarnowskie Góry, Tarnowskie Góry - Stare Tarnowice, Lubliniec, Toszek, Sadów, Woźniki i Żyglin. Początek spotkania o godz. 9.30 w kościele parafialnym;

 

Dnia 12 marca 2016 r., parafia p.w. św. Ap. Piotra i Pawła w Gliwicach:

Spotkanie dla Nadzwyczajnych Szafarzy z dekanatów: Gliwice, Gliwice-Łabędy, Gliwice Ostropa, Gliwice Sośnica, Kuźnia Raciborska, Pławniowice, Pyskowice, Zabrze i Zabrze Mikulczyce. Początek spotkania o godz. 9.30 w kościele katedralnym.


Szafarze, którzy nie mogą wziąć udziału w skupieniu w oznaczonym czasie, mogą to uczynić wybierając termin im bardziej odpowiadający. Zasadniczo prosimy jednak o zachowanie podanego porządku.

 


 • Światowe Dni Młodzieży

W związku z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzież Kraków 2016 organizatorzy zwracają się do Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej w całej Polsce z prośbą o pomoc podczas uroczystej liturgii Mszy św. z Ojcem Świętym Franciszkiem w dniu 31. lipca 2015 r. (niedziela). Wspomniana Msza św. będzie jednocześnie zakończeniem ŚDM 2016.

Według wstępnych ustaleń, ze względu na dużą liczbę uczestników tego wydarzenia, organizatorzy potrzebują ok. 9 tys. Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Dlatego zwracam się do Was, Drodzy Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej Diecezji Gliwickiej, z prośbą o włączenie się do ŚDM 2016. Problem polega również na tym, że deklaracja ew. uczestnictwa w tym wydarzeniu jest potrzebna już teraz.
Jeśli ktoś potrafi już dzisiaj złożyć taką deklarację, to bardzo proszę o informację na ten temat:

kom: 501 704 045
lub
e-mail: k_piechaczek@kuria.gliwice.pl

Ze względu na spodziewane w tym czasie utrudnienia komunikacyjne, dla Nadzwyczajnych Szafarzy będzie zorganizowany wspólny wyjazd autokarem do Krakowa. Wyjazd jest zaplanowany już na sobotę (30 lipca), tak aby szafarze mogli również wziąć udział w nocnym czuwaniu modlitewnym z Papieżem Franciszkiem. Ks. Artur Pytel, Diecezjalny Koordynator ŚDM w Diecezji Gliwickiej zapowiedział, że dla grupy szafarzy (ok. 80 osób), która zgłosi się w pierwszej kolejności, będzie zapewniony darmowy przejazd na to spotkanie.
Bardzo proszę o przekazanie tej wiadomości innym, nie mającym dostępu do internetu, Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Świętej zarówno we własnej parafii jak i w gronie znajomych szafarzy oraz o w miarę szybki kontakt ze mną w tej sprawie.

 


Ks. Krystian Piechaczek
Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego
Kurii Diecezjalnej w Gliwicach

 


 • Prośba o modlitwę

Prośba o modlitwę za wstawiennictwem Matki Bożej Uzdrowienia Chorych oraz Św. O. Pio o powrót do zdrowia dla Nadzwyczajnego Szafarza z Gliwic.


 


 • Odpust metropolitalny w Rudach

W sobotę, 15 sierpnia 2015 roku o godz. 11.00 W sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach odbędzie się Msza Św. Odpustowa z udziałem Biskupów naszej metropolii. Prosimy 10-12 Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. do pomocy w rozdzielaniu Komunii św. na dziedzińcu Starego Opactwa i przed bramą wjazdową (na dróżce) - tak, jak to było w ubiegłym roku.

 

Prosimy o zgłoszenia 10-12 szafarzy którzy mogli by uczestniczyć w tej uroczystości.

Zgłoszenia na e-mail kontakt@szafarze-gliwice.pl

(zgłoszonych 10)


 • Pielgrzymka Rodzin do Rud

Dnia 20 czerwca 2015r zapraszamy wszystkich szafarzy wraz z swoimi rodzinami na diecezjalną pielgrzymkę Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach

 

Program pielgrzymki:

10:00 – powitanie;

10:15 – Modlitwa uwielbienia;

11:00 – Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa;

12:30 – Przerwa na posiłek

13:30 – Wykład pt. "Ojciec przewodnikiem w wierze swoich dzieci" - Robert Kościuszko

           w tym czasie dla dzieci pokaz sokolniczy

15:00 – Nieszpory Maryjne

Prosimy o zabranie alby

 

Potrzebnych jest kilku mężczyzn na godzinę 9:00 do prac przygotowawczych (rozstawienie namiotu)

oraz czterech Panów do uporządkowania terenu po pielgrzymce

 


 • Msza Święta Krzyżma

Prosimy o zgłoszenie się 8 chętnych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św. do wzięcia udziału we Mszy Krzyżma w Wielki Czwartek 2 kwietnia 2015 o godz. 9:30 (na miejscu będzie trzeba być o 9:10) Zgłoszenia należy przesłać na adres kontakt@szafarze-gliwice.pl . Szczegóły przesyłam po otrzymaniu zgłoszenia w mailu zwrotnym

Mamy komplet dziękuję za zgłoszenia


 • Wielkopostne Dni Skupienia

Dnia 14 marca 2015 r., parafia p.w. św. Ap. Piotra i Pawła w Gliwicach:

Spotkanie dla Nadzwyczajnych Szafarzy z dekanatów: Gliwice, Gliwice-Łabędy, Gliwice Ostropa, Gliwice Sośnica, Kuźnia Raciborska, Pławniowice, Pyskowice, Zabrze i Zabrze Mikulczyce. Początek spotkania o godz. 9.30 w kościele katedralnym.

 

Dnia 21 marca 2015 r., parafia św. Ap. Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach:

Spotkanie dla Nadzwyczajnych Szafarzy z dekanatów: Bytom, Bytom-Miechowice, Tarnowskie Góry, Tarnowskie Góry - Stare Tarnowice, Lubliniec, Toszek, Sadów, Woźniki i Żyglin. Początek spotkania o godz. 9.30 w kościele parafialnym;


Szafarze, którzy nie mogą wziąć udziału w skupieniu w oznaczonym czasie, mogą to uczynić wybierając termin im bardziej odpowiadający. Zasadniczo prosimy jednak o zachowanie podanego porządku.

 


 • Zmarł p. Krystian Nawrath

Zmarł p. Krystian Nawrath, Nadzwyczajny Szafarz Komunii Świętej z par. św. Mikołaja w Pyskowicach. Jego pogrzeb odbędzie się w tej samej parafii w najbliższą sobotę (20 grudnia 2014 .) o godz. 12.00.

 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

 


 • Adwentowy dzień skupienia Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św.

Tarnowskie Góry (dla dekanatów północnych)

 

Dnia 29 listopada br. (sobota) o godz. 9.30 w parafii p. w. św. Ap. Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach odbędzie się Dzień Skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. z następujących dekanatów: Bytom, Bytom Miechowice, Tarnowskie Góry, Tarnowskie Góry - Stare Tarnowice, Lubliniec, Toszek, Sadów, Woźniki i Żyglin.

 

Gliwice (dla dekanatów południowych)

 

Dnia 6 grudnia br. (sobota) o godz. 9.30 w parafii p. w. św. Ap. Piotra i Pawła w Gliwicach odbędzie się Dzień Skupienia Nadzwyczajnych dla Szafarzy Komunii św. z następujących dekanatów: Gliwice, Gliwice-Łabędy, Gliwice Ostropa, Gliwice Sośnica, Kuźnia Raciborska, Pławniowice, Pyskowice, Zabrze i Zabrze Mikulczyce.

 

Szafarze, którzy nie mogą uczestniczyć w skupieniu w oznaczonym czasie dla swojego dekanatu, mogą to uczynić wybierając termin bardziej im odpowiadający. Zasadniczo prosimy jednak o zachowanie podanego porządku.

 

Na dzień skupienia należy zabrać:

- alby

- modlitewniki „Droga do Nieba”

 


 • Kurs dla nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej

Przygotowanie do pełnienia posługi Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej, będzie się odbywało w ramach czterech spotkań, które będą miały miejsce w Domu Rekolekcyjnym w Zabrzu Biskupicach, ul. Bytomska 39 w następujących terminach:


I. spotkanie – 25.10.2014  r.

II. spotkanie – 08.11.2014 r.

III. spotkanie – 15.11.2014 r.

IV. spotkanie – 22.11.2014 r.


Początek spotkań o godz. 9.30. Obecność na wszystkich spotkaniach jest obowiązkowa

Uroczyste wprowadzenie kandydatów do tejże funkcji odbędzie się podczas Mszy Świętej w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia (8.12.2014 r.) o godz. 18.30 w kościele katedralnym w Gliwicach.
 


W sobotę, 20 września br., odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej do Sanktuarium MB Licheńskiej.

 

Program Pielgrzymki:

4:30 - Wyjazd z Gliwic

5:00 - Wyjazd z Tarnowskich Gór

11:00 - rozpoczęcie pielgrzymki

11:15 - Wierzę w Syna Bożego – konferencja ks. dra Krzysztofa Ora

11:45 - przygotowanie do Mszy Świętej

12:00 - Msza Święta pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Stefana Cichego

14:00 - Modlitwa Różańcowa - Zakończenie pielgrzymki

Powrót do Gliwic i Tarnowskich Gór w godzinach wieczornych ok 22

 

Serdecznie zapraszamy Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej Diecezji Gliwickiej oraz ich rodziny do udziału w tej pielgrzymce.

 

-- Wyjazd szafarzy z naszej diecezji odwołany --


 

Szczegóły >>


 • Odpust metropolitalny w Rudach

W piątek, 15 sierpnia 2014 roku o godz. 11.00 W sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach odbędzie się Msza Św. Odpustowa z udziałem Biskupów naszej metropolii. Prosimy 10-12 Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. do pomocy w rozdzielaniu Komunii św. na dziedzińcu Starego Opactwa i przed bramą wjazdową (na dróżce) - tak, jak to było w ubiegłym roku.

 

Prosimy o zgłoszenia 10-12 szafarzy którzy mogli by uczestniczyć w tej uroczystości.

(dziękujemy szafarzom którzy pełnili posługę)

 


 • Pielgrzymka Rodzin do Rud

Dnia 14 czerwca 2014r zapraszamy wszystkich szafarzy wraz z swoimi rodzinami na diecezjalną pielgrzymkę Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach

 

Program pielgrzymki:

10:00 – powitanie, zawiązanie wspólnoty

10:30 – przygotowanie do Mszy Świętej

11:00 – Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa

12:30 – Przerwa na posiłek

13:30 – Wykład pt. "Miłość - coś więcej niż miło" - red. GN Franciszek Kucharczak

15:00 – Nieszpory

 

Jesteśmy jedną z grup współorganizujących tą pielgrzymkę potrzeba jest pomoc:

 

4 osoby do budowy namiotu godz 9:00

4 osoby do zbierania kolekty w trakcie Mszy Św. o godz 11:00

4 osoby do przygotowania stoiska z kawą ciastem herbatą (w przerwie ok. 12:30)

4 osoby - sprzątanie po pielgrzymce (śmieci, uporządkowanie terenu)

 


 

 << Powrót                                                


Strona główna | Aktualności | Galeria | Liturgia Słowa | Dokumenty | Św. Tarsycjusz | Msze Święte | Ciekawe strony

 kontakt: kontakt@szafarze-gliwice.pl
aktualizacja: 12 kwietnia 2017.